Czytaj ten artykuł w:

Rabobank: wzrośnie produkcja białka zwierzęcego

Rabobank spodziewa się, że produkcja białka zwierzęcego wzrośnie we wszystkich regionach, a całkowity wzrost produkcji ponownie przekroczy średnią dziesięcioletnią.

środa 6 grudzień 2017 (10 miesięcy 11 dni temu)
polub

Patrząc na produkcję w obrębie wileu gatunków, wołowinę z wieprzowiną łączy silny wkład w globalną ekspansję. W 2018 r. globalna produkcja wołowiny ma wzrosnąć trzeci rok z rzędu, a światowa produkcja wieprzowiny powinna się spodziewać kolejnego roku znacznej ekspansji. Oczekuje się, że produkcja drobiu również wzrośnie, ale nieznacznie spadnie w 2017 roku.


"Karta wyników Rabobank na rok 2018 pokazuje, że wiele krajów chce zwiększyć eksport, a to będzie głównym elementem zwiększonej konkurencji, której spodziewamy się w 2018 r.", mówi pan Sherrard. Podczas gdy określone wyniki handlu będą również odzwierciedlać rosnący popyt, kwestie dostępu i decyzje polityczne, Rabobank oczekuje, że handel będzie reprezentował ważny obszar zarówno szansy, jak i niepewności w nadchodzącym roku. Niepewność w 2018 r. będzie wynikać z dużego nakładu politycznego w polityce handlowej - takich jak negocjacje NAFTA, Brexit i relacje handlowe USA - Chiny, które nie są nowe, ale zdają się być bardziej powszechne, oraz z kwestii bezpieczeństwa biologicznego - takich jak ptasia grypa, afrykański pomór świń i EHP (infekcja grzybowa u krewetek), które ponownie wydają się być podatne na polityczne zaangażowanie.

Sytuacje regionalne

  • Ameryka Północna: produkcja wciąż rośnie. Postępująca ekspansja produkcji zwiększa zależność od handlu, jednak dostęp do rynków handlowych będzie obszarem niepewności w 2018 r.
  • Brazylia: Produkcja wzrośnie w 2018 r. Brazylia i Argentyna zamierzają zwiększyć produkcję wołowiny odpowiednio o 5% i 4%, a Brazylia zwiększy produkcję drobiu i wieprzowiny.
  • UE: eksport ma kluczowe znaczenie na rynku. Dostęp do rynków eksportowych jest coraz ważniejszy dla przetwórców, ponieważ wzrasta produkcja, a kwestie społeczne pozostają w centrum uwagi krajowych konsumentów.
  • Chiny: Podaż wieprzowiny wzrośnie, drób pozostanie na stałym poziomie. Chiński rynek wieprzowiny wkracza w cykl spadkowy, a ceny importowe mają wzrosnąć w miarę kontynuacji dostosowania strukturalnego. Ogólna podaż drobiu będzie bez zmian. Popyt na wołowinę będzie stale rosnąć, a głównym motorem napędowym będzie import.
  • Azja Południowo-Wschodnia: spowolnienie wzrostu produkcji. Produkcja drobiu zmniejsza się w odpowiedzi na nadpodaż. Zapotrzebowanie na wołowinę nadal będzie zaspokajane przez import, przy czym cena jest głównym czynnikiem decydującym o podejmowaniu decyzji handlowych.
  • Australia i Nowa Zelandia: Produkcja wołowiny i jagnięciny pozostanie stabilna. Lepsze warunki sezonowe wspierają australijski popyt producentów na bydło pośród łagodniejszych rynków eksportowych, podczas gdy w Nowej Zelandii eksporterzy wołowiny są uzależnieni od dalszego wzrostu popytu na rynkach eksportowych.

środa 29 listopada, 2017/ Rabobank/ Holandia.
https://www.rabobank.com

Wiadomości

Polska: nowa specustawa ws. ASF07-gru-2017 10 miesięcy 10 dni temu
Polska: kolejny przypadek ASF w obrębie miasta05-gru-2017 10 miesięcy 12 dni temu

Wiadomości od Ekonomia

Ulepszono zasady polityki rolnej UE15-gru-2017 10 miesięcy 2 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

12-paź-201805-paź-201828-wrz-201821-wrz-2018

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie