Czytaj ten artykuł w:

Unia Europejska: szczególne wymogi dotyczące badania poubojowego świń domowych

EFSA uznała również, że badanie palpacyjne lub nacięcia stosowane w bieżącym poubojowych powinno być pominięte w przypadku świń poddanych zwykłemu ubojowi.

środa 2 kwiecień 2014 (5 lat 6 miesięcy 16 dni temu)
polubienia

Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) przyjął w dniu 3 października 2011 r. opinię naukową w sprawie zagrożenia dla zdrowia publicznego, które mają być objęte badania mięsa (świń), która stwierdziła, że obecnie wymagane palpacja i nacięcia w badaniu poubojowym, wiążą się z ryzykiem krzyżowego zanieczyszczenia; zagrożeniami bakteryjnymi.

EFSA stwierdziła również, że badanie palpacyjne lub nacięcia stosowane w bieżącym badaniu poubojowym powinno być pominięte w przypadku świń poddanym zwykłemu ubojowi, ponieważ ryzyko mikrobiologicznego zanieczyszczenia krzyżowego jest wyższe niż ryzyko związane z potencjalnie zmniejszoną wykrywalnością stanów chorobowych. Zastosowanie tych technik manualnych podczas badań poubojowych powinno być ograniczone do podejrzanych zwierząt.

W przypadku danych epidemiologicznych lub innych z gospodarstwa skąd pochodzą ubijane zwierzęta, dotyczących nieprawidłowości łańcucha żywnościowego lub niepokojących wyników badania przedubojowego i poubojowego urzędowy lekarz weterynarii powinien mieć możliwość decydowania, które palpacje i nacięcia muszą być wykonywane podczas badania poubojowego w celu podjęcia decyzji, czy mięso jest zdatne do spożycia przez ludzi.

W świetle opinii EFSA, należy zmienić szczegółowe wymagania dotyczące badania poubojowego świń domowych określoną w części B rozdziału IV sekcji IV załącznika I do rozporządzenia (WE) nr 854/2004. Dlatego Komisja opublikowała rozporządzenie (UE) N º 219/2014 z dnia 7 marca 2014 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia (WE) nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady w odniesieniu do szczególnych wymagań dla badania poubojowego świń domowych .

pdf Regulation (EU) Nº 219/2014

Sobota, 8 marca, 2014/ OJEU/Unia Europejska.
http://eur-lex.europa.eu

Wiadomości

Polska: 46 posiedzienie ds. ASF20-gru-2017 1 lat 9 miesięcy 28 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

11-paź-201904-paź-201927-wrz-201920-wrz-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie