Czytaj ten artykuł w:

Walka o chiński rynek wieprzowiny w 2018r.

Chiński import wieprzowiny ostatnio zwalnia , ale zgodnie z najnowszym globalnym kwartalnikiem wieprzowym RaboResearch oczekuje się, że wzrośnie ponownie w pozostałej części roku.

piątek 9 luty 2018 (1 lat 14 dni temu)
polub

W I kwartale 2018 roku przewiduje się dalszy wzrost globalnej podaży wieprzowiny, głównie za sprawą USA, Kanady i Brazylii.

"Najważniejszą kwestią na światowych rynkach wieprzowiny jest spowolnienie importu do Chin, co stwarza ryzyko nadmiernego zaopatrzenia na światowych rynkach" - mówi Chenjun Pan, starszy analityk RaboResearch - Animal Protein. "Jednak spodziewamy się, że import w Chinach nieco wzrośnie w pozostałej części roku, prowadząc UE, USA i Kanadę do kontynuowania walki o chiński rynek wieprzowiny w 2018 roku".

Ceny wieprzowiny w Chinach były stabilne, ze względu na ograniczoną podaż. Ten spadek następuje po zmniejszeniu zdolności produkcyjnych spowodowanym zaostrzeniem egzekwowania polityki ochrony środowiska w 2017 r. Pomimo oczekiwanej zmienności podaży w pierwszym kwartale, podtrzymujemy naszą prognozę, że produkcja będzie nadal wzrastać w 2018 r., podczas gdy lokalne ceny będą niestabilne, oczekuje się, że przywóz wieprzowiny wzrośnie po gwałtownym spadku w 2017 r.

"Rozszerzenie produkcji w większości regionów oznacza, że ​​eksport stanie się ważniejszy w 2018 roku. Oczekujemy, że konkurencja na kluczowych rynkach importowych, szczególnie w Chinach, będzie się nasilać." Mówi Justin Sherrard, RaboResearch Global Strategist - Animal Protein. Artykuł w tym kwartalniku przedstawia kilka niepewności, które będą stanowić wyzwanie dla handlu wieprzowiną w 2018 r., a przede wszystkim nasilającej się konkurencji na kluczowych rynkach importowych, w szczególności w Chinach.

Inne ważne informacje z Pork Quaterly Q1 2018 to:

EU: rosnąca podaż wpływa na ceny

Po stosunkowo krótkim okresie wysokiej rentowności producenci trzody chlewnej ponownie zainwestowali we wzrost. W rezultacie oczekujemy, że zwiększona produkcja osiągnie rynek od 2018 r. Oczekuje się, że dodatkowa podaż wywrze presję na ceny trzody chlewnej. Ten spadek cen może stymulować konsumpcję i eksport. Ta ostatnia koncentruje się na rynkach azjatyckich, w których Chiny odgrywają kluczową rolę.

US: ceny i konkurencja rosną

Szybszy wzrost produkcji wieprzowiny w USA, wynoszący 4,3%, będzie wymagał swobodnego przepływu eksportu i odpowiedniego popytu krajowego. Silny eksport na początku roku zintensyfikował konkurencję na rynku. Wzrost dawał producentom możliwość uzyskania bardzo dobrych marż przez większą część roku 2018.

Brazylia: znaczący spadek eksportu do Chin

Oczekuje się, że lokalny brazylijski popyt wieprzowy wzrośnie wraz z poprawą warunków gospodarczych. Oczekiwana stabilizacja cen pasz będzie nadal wspierać dobrą rentowność producentów wieprzowiny przez większą część roku 2018. Oczekuje się, że eksport wieprzowiny do Chin w 2018 r. będzie silnie odbijany. Rosyjskie embargo na brazylijską wieprzowinę pozostaje dziką kartą na rok 2018.

środa 31 stycznia, 2018/ Rabobank/ Holandia.
https://www.rabobank.com

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

22-lut-201915-lut-201908-lut-201901-lut-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie