Czytaj ten artykuł w:

Chiny upraszczają proces importu brazylijskiego mięsa

Chińskie władze sanitarne zatwierdziły nowy format certyfikacji urzędowych lekarzy weterynarii upoważnionych do podpisywania międzynarodowych certyfikatów zdrowotnych.

czwartek 7 marzec 2019 (5 miesięcy 14 dni temu)
polubienia

W odpowiedzi na wniosek Ministerstwa Rolnictwa, Hodowli Zwierząt i Zaopatrzenia chińskie władze sanitarne zatwierdziły nowy format certyfikacji urzędowych lekarzy weterynarii upoważnionych do podpisywania międzynarodowych certyfikatów zdrowotnych. (IHC) dla tego kraju.


Zgodnie z nowymi przepisami, zamiast każdego federalnego audytora podatkowego sektora rolniczego i hodowlanego, który może podpisać IHC tylko dla określonego zakładu, sporządza się jedną listę upoważnionych lekarzy weterynarii do wydawania IHC w każdym z nich, pod warunkiem że są one autoryzowane przez Chiny. .

Według Ministerstwa Handlu i Spraw Międzynarodowych środek ten znacznie ogranicza możliwość wstrzymywania dostaw brazylijskich w portach chińskich w oparciu o rozbieżności między podpisami zawartymi w wykazie a IHC wydanymi przez Ministerstwo Rolnictwa Brazylii.

Nowe przepisy zostały wprowadzone w odniesieniu do wołowiny, wieprzowiny i drobiu. W 2018 r. Brazylia eksportowała mięso do Chin w wysokości 22,93 mln USD. Jest to największy nabywca brazylijskiego mięsa, z 17,6% całkowitego eksportu mięsa.

czwartek, 28 luty, 2019/ MAPA/ Brazylia.
http://www.agricultura.gov.br

Wiadomości

Wiadomości od Ekonomia

Najwięksi producenci wieprzowiny w UE w 2018r.08-mar-2019 5 miesięcy 13 dni temu
Produkcja świń w Rosji w 2018 roku01-mar-2019 5 miesięcy 20 dni temu

Komentarz do artykułu

To miejsce jest przeznaczone do dyskusji między użytkownikami pig333.com a nie do zadawania pytań autorom artykułów
Skomentuj

Dostęp tylko dla użytkowników portalu 3trzy3. Zaloguj się aby dodać komentarz.

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie

tags

Najnowsze wiadomości z branży

Newsletter o trzodzie na Twoim mailu

nie prenumerujesz tej listy

02-sie-201926-lip-201919-lip-201912-lip-2019

zaloguj się do listy

Niezarejestrowany użytkownik 333?Zarejestruj sięszybko i bezpłatnie i uzyskaj dostęp do wszystkich serwisówJesteś zarejestrowany w 333?WEJDŹKliknij tu jeśli zapomniałeś hasła, wyślemy je do Ciebie